O nás » Co vyrábíme
Co vyrábíme

Naše firma se zabývá výrobou drobného skleněného zboží, jako jsou skleněné květiny, skleněné figurky a skleněná bižuterie. Zde se trochu rozepíšeme o výrobě jednotlivých typů sortimentu.

Skleněné květiny

Jednotlivé dílky květů vyráběné v kleštích nebo v pinzetách (dle tvaru) jsou vyráběny každý jednotlivě jako originál. Jednotlivé díly se podle různých počtů posvazují obtáčecým dráte do květu. Z různých počtů květů se zhotovuje celá květina a dozdobuje se zelenými skleněnými listy na stonek, nebo pod květy. Květiny se vyrábí výhradně z českého skla které není barvené navenek. tyče z kterých se květina vyrábí mají svojí barvu danou chemickým složením taveniny ze sklárny. Proto je možné květinu vystavovat jak slunci tak vodě a květina neztratí na svojí barevné intenzitě. Drát na kterém jsou jednotlivé listy květiny vyrobeny je vyroben ze švédské oceli a odolává vodě i ohni. K naším květinám si můžete doobjednat skleněné vázičky.

Velikosti květin:

Velká květiny 32-34 cm

Malá květiny 12-14 cm

Speciální květiny 32-40 cm

Skleněné figurky

Námi vyráběné skleněné figurky jsou ručně tažené ze skleněných tyčí.  Figurky se vyrábí výhradně z českého bezolovnatého skla, které není barvené navenek. Tyče z kterých se figurka vyrábí už má mají svojí barvu danou chemickým složením taveniny míchané ve sklárně kde se tyče vyrábí. Díky tomu figurka ani po letech neztrácí svojí barevnou intenzitu.

ODQzYzhkYW